Jdi na obsah Jdi na menu
 


Čína - úvod

 

clipboard03.jpg

 

Veronika, Jitka a Sváťa  vyrazily v pátek 10.10.2008 na cestu do Číny, Tibetu, Nepálu a Indie. Návrat mají naplánovaný na pátek 31.10.2008 a do té doby zde budou mít všichni k dispozici jejich plán cesty a jejich aktuální zprávy a fotografie.


 

ČÍNOU A TIBETEM DO INDIE

 

  • Čína: Zakázané město, Hliněná armáda, panda velká
  • Tibet: palác Potála, Gjance, klášter Tašilhünpo
  • Tibetská náhorní plošina a památky Káthmándského údolí
  • Indie: Váránasí, Tádž Mahal, Červená pevnost

 

Velká cesta napříč asijským kontinentem nám umožní alespoň letmo nahlédnout do dvou kultur patřících k největším a nejstarším na Zemi. Toto setkání bude posíleno krátkým seznámením s kulturou a náboženstvím Tibetu, který leží na naší cestě z Číny do Indie, a v neposlední řadě s Indii blízkou kulturou Nepálu. Navštívíme nejznámější světové památky, ale i méně známé kláštery, chrámy a posvátná místa buddhistická, taoistická, lamaistická či hinduistická, uvidíme i stavby islámské. Kromě nesčetných památek a pamětihodností budeme mít také možnost zažít drsnou, ale působivou přírodu Tibetské náhorní plošiny s jejími nedozírnými pláněmi a zasněženými osmitisícovými velikány, zelená rozeklaná nepálská údolí překypující bujnou vegetací, nebo se pokochat pohledem na Gangu, jeden z největších asijských veletoků.

 

 

Náročnost: Zájezd je náročný pro nadmořskou výšku, která se v tibetské části programu pohybuje okolo 4000 m a více! Není nutná žádná extrémní fyzická zdatnost, spíš momentální dobrý zdravotní stav a zkušenosti s aklimatizací. Zájezd je také náročný procestovanou délkou a střídajícími se různými kulturními zvyklostmi a klimatickými podmínkami. Je určen zkušeným cestovatelům, kteří akceptují více nočních přejezdů, užití místní přepravy a skromné ubytování.

 

 

 

 

Obrazek